XVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych

banerW piątek, 24 stycznia w Domu Pielgrzyma w Częstochowie przy ul. Wyszyńskiego 1/31 odbędzie się XVIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, pt.: „Śmierć jest całkowitą zagadką dopóki się do niej człowiek nie zbliży” Cecily Saunders. O szczegółach Grzegorz Nienartowicz przewodniczący Rady Ruchów Stowarzyszeń i Bractw archidiecezji częstochowskiej, oraz członek komitetu organizacyjnego konferencji.[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/01/Nienartowicz-na-strone.mp3]
Do uczestnictwa w Konferencji zapraszamy pielęgniarki, lekarzy, psychologów, fizjoterapeutów, pedagogów, pracowników socjalnych, duszpasterzy, wolontariuszy, studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej. Wykłady i warsztaty poprowadzą eksperci i praktycy zaangażowani w ruchu hospicyjnym i opiece paliatywnej w Polsce i na świecie. Mamy nadzieję, że spotkanie w gronie specjalistów pozwoli na zdobycie i aktualizację wiedzy oraz umożliwi wymianę poglądów i doświadczeń w zakresie opieki nad pacjentami u kresu życia i ich rodzinami.
Konferencja to miejsce i czas, kiedy spotykają się ludzie, którym bliskie jest życie a szczególnie ten okres życia, który jest najtrudniejszy, który łączy się z bólem odchodzenia. Tematyka wystąpień, spotkań i świadectw jest bliska każdemu człowiekowi, któremu bliski jest drugi człowiek, jego potrzeby, obawy i troski. Wiedza, którą można pozyskać podczas konferencji jest ważna i przydatna każdemu, kto spotyka się z chorobą i odchodzeniem bliskiego. Konferencja może pomóc zrozumieć kolejne etapy choroby, dać siłę do niesienia wsparcia i profesjonalnej opieki.