Zaplanuj ferie już teraz!

Mimo, iż w naszym województwie ferie w tym roku rozpoczynają się za niecały miesiąc, warto zawczasu pomyśleć, jak zorganizować ten czas swoim dzieciom i podopiecznym.

Jedną z propozycji podsuwa Muzeum Częstochowskie, które organizuje „Ferie 2019 w Muzeum Częstochowskim”. Obejmują one liczne warsztaty o różnorodnej tematyce, dostępnej na stornie muzeum.

Na warsztaty można zapisywać się telefonicznie, dzwoniąc do Multicentrum „Zodiak” oraz Działu Edukacji i Wystaw Muzeum Częstochowskiego.

A skoro zbliżają się ferie, to warto pomyśleć również o bezpieczeństwie. Częstochowscy strażnicy miejscy prowadzą w szkołach i przedszkolach prelekcje na ten temat.

Teraz akurat mamy zimę, więc jako strażnicy miejscy promujemy program „Krucha wyobraźnia to kalectwo” i przestrzegamy dzieci i młodzież przed tym, aby nie wstępować na zamarznięte jeziora, stawy, rzeki, czy inne miejsca gdzie jest lód, który może się pod nami zarwać. Przy okazji naszych prelekcji zachęcamy młodzież i dzieci, a także dorosłych do tego, aby korzystać z legalnych ślizgawek – mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej, Artur Kucharski.

Oryginalną propozycją na spędzenie ferii może być również edukacyjna wycieczka właśnie do Straży Miejskiej. Termin ferii zimowych w województwie śląskim przypada na 11 do 24 lutego.

KF