ZMIANA TRAS LINII NR 14,15,16,17,23,27 i 69

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że ze względu na prowadzone prace drogowe w sąsiedztwie dworca Stradom przy ulicy Pułaskiego oraz zamknięcie zachodniej łącznicy między ulicami Bohaterów Monte Cassino – Pułaskiego od poniedziałku 15.04.2019 roku do odwołania zostaną zmienione trasy linii nr 14,15,16,17,23,27 i 69.

Linie nr 14 (kier. Korkowa), 15 (kier. Korkowa), 17 (kier. Liszka), 23 (kier. KSSE-Dźbów-Skorki) i 69 (kier. Nierada) będą kursować odpowiednio z alei Wolności, Kopernika i Sobieskiego przez Korczaka do Bohaterów Monte Cassino i dalej bez zmian. W przeciwnym kierunku wszystkie ww. linie kursują bez zmian.

Linia nr 16 w kier. Kukuczki będzie kursować z Dworca Gł. PKP bez zmian, tj. z ulicy Orzechowskiego przez Wolności, Bohaterów Monte Cassino do Sobieskiego i dalej bez zmian. W kier. Dworca Gł. PKP z Sobieskiego prosto do Orzechowskiego (z pominięciem przejazdu ulicami Korczaka, Monte Cassino i Wolności).

Linia nr 27 zostanie skrócona do przystanku KORCZAKA, a w kierunku KUSIĘCKA-KSSE będzie rozpoczynać trasę od przystanku SŁOWACKIEGO, usytuowanym na nowym odcinku alei Bohaterów Monte Cassino w kier. ulicy Sobieskiego.

Za utrudnienia przepraszamy

źródło: MZDiT w Częstochowie