Znamy listy kandydatów do Rady Miasta Częstochowy

21 października odbędą się wybory samorządowe, podczas których wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, radnych powiatu, miast i sejmików wojewódzkich.

O to, jak w liczbach wyglądają wybory samorządowe 2018 w naszym mieście i regionie, zapytaliśmy Tomasza Doruchowskiego, dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie. – Na chwilę obecną mamy zarejestrowanych trzech kandydatów na urząd Prezydenta Częstochowy. Termin zgłaszania kandydatur na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upływa w środę 26 września o 24.00. Częstochowa jest podzielona na 5 okręgów, jeśli chodzi o wybory do Rada Miasta. We wszystkich tych okręgach mamy zgłoszonych i zarejestrowanych 40 list, na których znajduje się 287 kandydatów. Sytuacja wciąż zmienia się i możliwe są jeszcze rezygnacje niektórych kandydatów. Wyborach do Rady Powiatu Częstochowskiego odbędą się w 7 okręgach. Na 39 listach zarejestrowało się 199 kandydatów.

Tomasz Doruchowski apeluje również do mieszkańców Częstochowy o zaangażowanie w prace obwodowych komisji wyborczych, bo chętnych wciąż brakuje. – Zgodnie z przepisami komisje te liczą 9 osób. W przypadku niedoborów personalnych komisarze będą mogli powołać komisje 5-osobowe. Chętni do pracy w komisjach mogą zgłaszać się bezpośrednio do Miejskiego Biura Wyborczego przy ul. Śląskiej 11/13 albo do właściwych komitetów wyborczych, które są uprawnione do dokonywania tych dodatkowych zgłoszeń. Chętni do pracy w komisjach wyborczych muszą być osobami pełnoletnimi, mieć czynne i bierne prawo wyborcze i być mieszkańcami województwa śląskiego.

Poniżej zamieszczamy listy kandydatów do Rady Miasta Częstochowy.

Komitet Wyborczy Wyborców Senior 500+

Okręg nr 1

1. KUCHARSKA Maria Zofia

2. NITA Jan

3. MARCHEWKA Barbara Maria

4. ŻUKOW Mirosław Eugeniusz

5. BINDER Urszula Elżbieta

6. WÓJCIK Janusz Marcin

Okręg nr 2

1. SOCHA Grażyna Katarzyna

2. DROGOWSKI Edmund Stanisław

3. DYL Leokadia Elżbieta

4. PEŁKA Krzysztof Andrzej

5. BRZEZIŃSKI Lech

6. BEDNAREK Ewa Elżbieta

7. SIKORA Wanda Krystyna

Okręg nr 3

1. KULA Alina Barbara

2. ZAKRZEWSKI Jacek Grzegorz

3. WYPART Jadwiga Helena

4. KOŁODZIEJSKA Maria Ewa

5. GRABARA Tomasz Marek

Okręg nr 4

1. MĄDRZYK Zbigniew

2. SZEFERSKI Jan Jerzy

3. SIWEK Witold Adam

4. WIDUŁA Irena

5. PORTAS Bonifacy Leon

6. KOWALCZUK Iwona Beata

7. DAWID-GRZEGORCZYK Barbara

Okręg nr 5

1. SIKORA Andrzej Józef

2. ZBROIŃSKA Marianna

3. BŁOCH Danuta Helena

4. SZTOMPKA Janusz Stanisław

5. BUKOWSKA Jadwiga Maria

6. GRZEGORCZYK Cezary Pankracy

Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

Okręg nr 1

1. NIESMACZNY Zbigniew Paweł

2. LEWANDOWSKA Ewa

3. KRAWCZYK Piotr Arkadiusz

4. KUNICKA Elżbieta Teresa

5. RYCHTER Arkadiusz Ryszard

6. KLIM-JAWORSKA Anna Elżbieta

7. RACZEK Ryszard Józef

Okręg nr 2

1. WOLSKI Zdzisław

2. SZCZUKA Ryszard Stanisław

3. PINIS Henryk Wiktor

4. ZBROJKIEWICZ Iwona Maria

5. SZLEMPO Patrycja Anna

6. KONIECZNA Czesława Józefa

7. CZERWIŃSKI Marek Zenon

Okręg nr 3

1. MARSZAŁEK Jarosław Andrzej

2. KOT Łukasz Tadeusz

3. IŻYŃSKA Małgorzata

4. GRZYBOWSKI Jarosław Zygmunt

5. KAREWICZ Marlena Sonia

6. MIELCZAREK Anna Karolina

7. DANEK Janusz Aleksander

8. SZEWCZYK Karina Izabela

Okręg nr 4

1. MATYJASZCZYK Krzysztof Adam

2. KAPINOS Dariusz Krzysztof

3. TYL Tomasz Krzysztof

4. KOŚCIAŃSKA Urszula Jadwiga

5. BLUKACZ Tomasz Andrzej

6. PIETRALIK Ewa Izabela

7. GABARSKA Anna Agnieszka

8. RYCHLEWSKI Zbigniew Andrzej

9. SKRZYPCZYŃSKA Emilia Maria

Okręg nr 5

1. BALT Ewelina Małgorzata

2. LEWANDOWSKI Michał Jan

3. TROJANOWSKI Hubert Ryszard

4. PAWŁOWSKA-RAK Mariola

5. PLUTA Maciej Dariusz

6. JEZIERSKA Elwira Luiza

7. TRZESZKOWSKI Sebastian Tomasz

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz ’15

Okręg nr 1

1. LICHTEROWICZ Piotr

2. KONIECZNA Wiesława

3. SUS Mateusz Filip

4. BARTON Marek Tomasz

5. DZIĄBOR Agnieszka Aleksandra

6. RADECKA-MIODEK Monika Irena

7. GOLISZEK Dariusz Krzysztof

Okręg nr 2

1. ONOSZKO Przemysław Szymon

2. PLEWA Jarosław Zbigniew

3. SZTAJNER Dawid Mariusz

4. LIPIN Joanna Lena

5. RAJS-PATEROCYN Barbara Izabela

6. KOLMASIAK Natalia Barbara

7. GODOSZ Andrzej Wojciech

Okręg nr 3

1. SOBKIEWICZ Aneta Małgorzata

2. MARUSZCZYK Grzegorz Józef

3. KOŁODZIEJCZYK Paulina Anna

4. ZŁOTO Magdalena Małgorzata

5. SKALIK Jakub Konrad

6. ŁUPIŃSKA Urszula Balbina

7. PALACZ Mariusz Marek

8. WITKOWSKA Patrycja Izabela

Okręg nr 4

1. KUKLA Grzegorz Tomasz

2. KULA Albert Krzysztof

3. ANTKIEWICZ Joanna Maria

4. ZADORA Norbert Konrad

5. CAŁUSIŃSKA Magdalena Katarzyna

6. PRUŚ Małgorzata Grażyna

7. ZAJĄCZKOWSKI Adam Krzysztof

8. SROKA Kinga Olga

9. GRELL Wit Waldemar

Okręg nr 5

1. DOBRZYNIEWICZ Bartłomiej Przemysław

2. DUDEK Bartłomiej Konrad

3. FYRLA Kamil Andrzej

4. KOZAK-BIAŁEK Aneta Grażyna

5. WÓJCIK Monika

6. CZARNECKA-JASKÓŁA Patrycja Katarzyna

7. HAJDUŚ Mateusz Andrzej

Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Okręg nr 1

1. BANAŚ Łukasz Jan

2. ZIELIŃSKA Mariola Barbara

3. SARAN Michał Tomasz

4. TRÓSZYŃSKI Dariusz

5. ŁĘGOWIK Dorota

6. MERDA Magdalena Anna

7. LECHOWSKA Marta Stefania

Okręg nr 2

1. WRONA Przemysław Michał

2. WŁUDZIK Michał Stanisław

3. UJMA Jacek Piotr

4. PAWŁOWSKA Agata Janina

5. SOKOŁOWSKA Agata Stefania

6. SADOWSKA Elżbieta Maria

7. NICZKE Marek Antoni

Okręg nr 3

1. URBAŃSKA Jolanta Małgorzata

2. MĄKOWSKA Małgorzata Helena

3. ROZPONDEK Bartosz Paweł

4. SZYMAŃSKA-RADECKA Joanna Katarzyna

5. LIS Jacek Artur

6. BIGOSIŃSKI Tomasz Remigiusz

7. KUKULSKI Michał

8. ŁOZIŃSKI Krzysztof Wojciech

Okręg nr 4

1. KRAWCZYK Jacek Andrzej

2. WABNIC Łukasz Piotr

3. KNYSAK Ewa Izabela

4. PABIŚ Łukasz Sebastian

5. PILARSKI Tomasz Józef

6. WYPYCH-STASZEWSKA Izabela Beata

7. WYPYSKA Ewa Maria

8. BIGOSIŃSKI Remigiusz Marian

9. ZATOŃ Teresa Maria

Okręg nr 5

1. GIEROŃ Barbara Maria

2. KLIMASZEWSKI Jacek Mariusz

3. LISOWSKI Waldemar Krzysztof

4. KORZENIEC Marcin Bogdan

5. SITARZ Paweł Jan

6. HANTZ Patrycja Marta

7. ORMAN Iwona Bożena

Komitet Wyborczy Wyborców Marcin Maranda. Mieszkańcy Częstochowy

Okręg nr 1

1. MARANDA Marcin

2. POLISZEWSKI Paweł Marcin

3. ZARĘBSKA Ewa Iwona

4. KOSOWSKA Maria

5. KRYGIER Jacek Franciszek

6. KIERAT Klaudia Maria

7. MATYJEWICZ Jolanta Maria

Okręg nr 2

1. PLAZA Artur Janusz

2. KASPRZAK Krzysztof Marek

3. STRACH Agnieszka

4. ŚWIERCZYŃSKI Wojciech Maciej

5. CHŁĄD Dorota Maria

6. WOJTANIA Dorota

7. SŁAWEK Łukasz Mateusz

Okręg nr 3

1. STRACH Piotr Paweł

2. GIERCZYCKI Tomasz Krzysztof

3. ALEKSANDROWICZ Mirosław

4. KOZIK Cyprian Lucjan

5. TURSKA Beata Irena

6. STANIOWSKA Aleksandra Zdzisława

7. JAGODA Joanna Anna

8. MICHALSKI Grzegorz Paweł

Okręg nr 4

1. ŚWIERCZYŃSKI Krzysztof Łukasz

2. ŚPIEWAK Dominik Michał

3. LEGIETA Kamil Łukasz

4. ŁUCZAK Agnieszka Małgorzata

5. KRZĘTOWSKI Dawid Roman

6. POZNAŃSKA Katarzyna

7. RAJCZYK Kamil Ariel

8. SUCHAŃSKA Izabela Anna

9. MROŻEK Elżbieta Joanna

Okręg nr 5

1. MIZGALSKI Zbigniew Stanisław

2. CURRAN Justyna

3. MARCHEWKA Dariusz Maciej

4. ŚLĘZAK Jan Antoni

5. KOZIARZ Michał Franciszek

6. STRACH Izabela Urszula

7. KIK Agnieszka Maria

Komitet Wyborczy Wyborców Otwarta Częstochowa

Okręg nr 1

1. RADECKA Monika Kamila

2. CHAMALA Waldemar

3. CYRAN Julia Agnieszka

4. ŚPIEWAK Jan Stanisław

5. LANDER Justyna Magdalena

Okręg nr 2

1. SOJA Grzegorz Mirosław

2. MRÓZ Małgorzata Anna

3. MARCHEWKA Krzysztof Marek

4. PALA Katarzyna Anna

5. MALINOWSKA Ewa Zofia

Okręg nr 3

1. GOŁDA Marcin Antoni

2. ZWOLSKA-PŁUSA Katarzyna Anna

3. PIDZIK Ernest

4. SIDOROWICZ Joanna Jadwiga

5. CZAJKOWSKI Jarema

6. MICHALIK-KONATOWSKA Monika Ewa

Okręg nr 4

1. PIDZIK Dariusz Wiesław

2. KUCZAK Wanda Ewa

3. KNAPCZYK Patryk Damian

4. MAJEWSKA Marta Sandra

5. SIENIAWSKI Bartosz Michał

6. KASPERKIEWICZ Teresa Maria

7. RADECKA Ewa Wioletta

Okręg nr 5

1. SACZEK Martin

2. CHUDALEWSKA Kaja Anna

3. KOTT Artur Adam

4. KRÓL Joanna Gabriela

5. MATLINGIEWICZ Jakub Mieczysław

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie dla Częstochowy

Okręg nr 1

1. ŁODZIŃSKI Jerzy Andrzej

2. EHRHARDT-ORGIELEWSKI Tadeusz

3. RANIEWICZ Łukasz Wojciech

4. PRZYBYŁA Dorota Janina

5. BRZEZOWSKA Iwona Elżbieta

6. TOBOREK Tomasz Piotr

7. ADAMIEC Alina Maria

Okręg nr 2

1. GRUSZKA Stanisław Adam

2. GÓRNA Joanna Janina

3. KŁOSOWSKA Magdalena

4. OLEJNICZAK-SZUSTER Katarzyna Paulina

5. MUSIAŁ Mariusz Tomasz

6. KOTKIEWICZ Maria Joanna

7. GMITRUK Tomasz Henryk

Okręg nr 3

1. STEFAŃSKA Krystyna Ewa

2. STACHURSKI Jakub Michał

3. GIDZIELA Włodzimierz Ireneusz

4. WRZALIK Justyna Karolina

5. JADCZAK Zbigniew Stanisław

6. WŁODAREK Radosław Stanisław

7. LAMCH-CHLEBOWSKA Iwona Elżbieta

8. WOJTYSIAK Anna Maria

Okręg nr 4

1. SIKORA Henryka Zofia

2. SKUBISZEWSKI Kamil Marcin

3. BASIŃSKI Grzegorz Mieczysław

4. ŚMICH Krzysztof Mirosław

5. KOBIELA Arkadiusz Adam

6. ZAJĄCZKOWSKA Anna

7. GRONKIEWICZ Grzegorz Michał

8. PIANKA Irena Stanisława

9. KRYŚ Anna Iwona

Okręg nr 5

1. SZAJER Teresa Wanda

2. CZERWIŃSKI Andrzej Stanisław

3. SZYMCZYK Michał Artur

4. WOSIŃSKI Cezary

5. DOBROWOLSKI Kamil Karol

6. BACHNIAK Jolanta Romualda

7. NOWAK Beata Katarzyna

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 1

1. JARZYŃSKI Konrad Marcin

2. JASTRZĘBSKA Katarzyna Zofia

3. KIELESIŃSKA Justyna Marzenna

4. ZALEWSKA Anna Maria

5. NOWAKOWSKI Filip Rafał

6. CAŁUSIŃSKA Eliza Helena

7. SZYMA Jan Konrad

Okręg nr 2

1. WRONA Piotr Artur

2. STRUZIK Beata Maria

3. SZYMONIK Przemysław Zdzisław

4. STAWSKA Olga Lidia

5. ŁĘGOWIK Monika Magdalena

6. STRYJEWSKI Piotr

7. MATYSZCZAK Mariusz Jan

Okręg nr 3

1. GAWROŃSKI Artur

2. MAJER Dorota Maria

3. MROCZEK Bogdan

4. RÓŻYCKA Elżbieta Maria

5. WIŚNIEWSKI Paweł Krzysztof

6. WOSZCZYŃSKA Dorota Maria

7. GÓRAWSKA Iwona Anna

8. LECIŃSKI Robert Rafał

Okręg nr 4

1. POHORECKA Monika Sylwia

2. KALISZEWSKI Piotr Bogusław

3. PINDOR Przemysław Zdzisław

4. KULAWIAK Wojciech Krzysztof

5. PSIUK Elżbieta Maria

6. DUDKIEWICZ Waldemar Rajmund

7. BARC Beata Agnieszka

8. KOWALCZYK Dagmara Dominika

9. SKRZYPCZAK Adrian Janusz

Okręg nr 5

1. RUKSZA Paweł Jan

2. SOWA Andrzej Piotr

3. ZALESKA Urszula

4. NOWAKOWSKI Jerzy Stanisław

5. GRONKIEWICZ Elżbieta

6. SZOSTAK Małgorzata Alina

7. SKOREK Andrzej Justyn

Maciej Orman