Lindgren przez trzy kolejne sezony w barwach Włókniarza

Dzięki wzmożonym działaniom prezesa Michała Świącika kolejny żużlowiec zwiąże się z drużyną forBET Włókniarza Częstochowa długoletnim kontraktem. Po udanych negocjacjach z Leonem Madsenem przyszedł czas na Fredrika Lindgrena. Szwed zdecydował, że z lwem na piersi występować będzie jeszcze przynajmniej przez trzy najbliższe sezony, czyli do końca 2022 roku.

Fredrik Lindgren to jedna z gwiazd PGE Ekstraligi. Do ekipy spod Jasnej Góry trafił przed sezonem 2017 i błyskawicznie stał się jednym z liderów drużyny. Szczególnie udanie prezentował się na początku zeszłego sezonu. Jego fenomenalne wyniki sprawiły, że fachowcy zaczęli nazywać go “kosmicznym Szwedem”.

Sympatyczny „Fredka” oprócz skutecznej jazdy w forBET Włókniarzu poszczycić może się również osiągnięciami na arenie międzynarodowej. W ubiegłym roku Szwed wywalczył swój życiowy sukces – zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Również w tym roku bardzo dobrze radzi sobie w cyklu Grand Prix i na pewno będzie chciał powalczyć o kolejny krążek.

Uzgodnienie warunków z Fredrikiem Lidgrenem sprawia, że nasza drużyna ma już trzon kadry na kolejne sezony. W kadrze Włókniarza jest już dwóch najskuteczniejszych zawodników zespołu na przestrzeni ostatnich lat.

źródło: www.wlokniarz.com