Skra się przełamała. I to jak!

DSC_3746

W piątek, 2 maja, o godzinie 19.00 Skra Częstochowa na Loretańskiej rozpoczęła zwycięski 4:0 mecz z Pniówkiem Pawłowice. Od tamtego czasu podopieczni Jana Wosia zanotowali serię czterech meczów bez zwycięstwa w słabym stylu. Aż do dzisiaj. Częstochowianie w znakomitym stylu zrewanżowali się BKS-owi Bielsko-Biała za porażkę, która zapoczątkowała tą nieudaną serię pewnie zwyciężając 4:1. A gdyby Kamil Sobala wykorzystał wszystkie stworzone sytuacje wygrana byłaby jeszcze okazalsza.

Mecz znakomicie się dla Skrzaków rozpoczął, albowiem już po kilkudziesięciu… sekundach prowadzili 1:0 po golu Bartosza Semeniuka. Goście nie zdążyli się otrząsnąć po pierwszej straconej bramce, a już przegrywali 0:2. W 16.minucie indywidualną okazję wykorzystał Kamil Sobala nie dając Krzysztofowi Kozikowi żadnych szans z najbliższej odległości. Tuż po przerwie ten sam zawodnik zmarnował dwie wyborne sytuacje, sam na sam z bramkarzem. W 62. minucie ostatnich nadziei gości pozbawił bardzo aktywny tego dnia Bartosz Semeniuk, a 20 minut później dzieła zniszczenia BKS-u dopełnił niemalże wbiegając z piłka do bramki Marcin Kowalski. Honorowe trafienie dla gości zapisał w 87 minucie Rafał Łybyk.

Wygrana pozwoliła Skrze powrócić na pozycję lidera III ligi opolsko-śląskiej, albowiem w środę niespodziewanie trzy punkty w Chorzowie stracił Nadwiślan Góra. Jeśli jutro swój mecz z Piastem II Gliwice wygra Rekord Bielsko-Biała, sytuacja w tabeli na dwie kolejki przed końcem stanie się arcyciekawa – Skra będzie mieć punkt przewagi nad Nadwiślanem oraz dwa nad Rekordem. Środowy mecz w Bielsku-Białej z Rekordem tak, czy owak zapowiada się frapująco. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Radio FIAT.

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych wypowiedzi. – W końcu udało mi się odblokować – przyznał po spotkaniu strzelec dwóch goli –  Bartosz Semeniuk: [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/05/semeniuk-na-portal.mp3]

Co oczywiste, w bardzo dobrym humorze był po meczu trener Jan Woś. – Teraz nasz los jest w naszych rękach – powiedział szkoleniowiec: [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/05/wos-na-portal-bielko.mp3]

Skra Częstochowa – BKS Stal Bielsko-Biała 4:1 (2:0)

1-0 Bartosz Semeniuk ‘1

2-0 Kamil Sobala ’16

3-0 Bartosz Semeniuk ’62

4-0 Marcin Kowalski ’82

4-1 Rafał Łybyk ’87