Sprawdzają wodę – okradają !

42-212487Częstochowska policja kolejny raz ostrzega przed złodziejami, którzy pod legendą sprawdzenia stanu instalacji wodnej, okradają starszych mieszkańców naszego regionu.

Wczoraj około godziny 14.30 do mieszkania na ulicy Armii Krajowej w Częstochowie zapukała kobieta i towarzyszący jej mężczyzna. Osoby te podały się za pracowników wodociągów a celem ich wizyty miało być sprawdzenie stanu wody. Gdy starsza pani wpuściła oszustów do domu, ci wykorzystali jej nieuwagę i ukradli znajdujące się w domu oszczędności.

Policja ostrzega przed tego rodzaju zdarzeniami i apeluje o ostrożność. W kilku ostatnich przypadkach podobnych kradzieży pojawiają sie podobne rysopisy świadczące o tym, iż przestępstw tych dokonały te same osoby: kobieta w  wieku około 25-30 lat, wzrostu około 165cm, krępej budowy ciała z wyraźnie zaznaczonym dużym brzuchem ( sugerującym ciążę ) oraz mężczyzna w podobnym wieku z ciemnymi włosami, ubrany na czarno. W opisach rysopisów pojawia się  element ciemnej karnacji skóry. Wszystkie osoby, wiedzą o miejscu pobytu   osób  o podanym rysopisie, prosimy o kontakt z policją  pod numerem  0-34 369-1255 lub 997.

źródło: KMP Częstochowa