Za 11 dni Raków rozpocznie ligę

Rakow foto

Już w przyszłą sobotę (08.03) piłkarze Rakowa Częstochowa przystąpią do rundy wiosennej sezonu 2013/2014 drugiej ligi zachodniej. Pierwszym rywalem częstochowian będzie Ruch Zdzieszowice. Drużyna z Opolszczyzny po 18 kolejkach z 16 punktami plasuje się na 15. pozycji i w związku z reformą PZPN-u redukującą drugą ligę do jednej grupy ma nikłe szanse na utrzymanie.

Nim dojdzie jednak do pierwszego spotkania ligowego, działaczy Rakowa czeka jeszcze sporo pracy związanej z finalizacją kontraktów nowych zawodników. – Te ostatnie dni są zazwyczaj tak intensywne, że dosłownie nie ma czasu na nic. Chcemy, aby do pierwszego meczu wszystko było dopięte na ostatni guzik – mówi prezes Krzysztof Kołaczyk. W przerwie zimowej kadra wzmocniła się o Damiana Byrtka (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Artura Pląskowskiego (powrót z wypożyczenia do Chojniczanki Chojnice), Radosława Stefanowicza (Huragan Morąg) oraz dwóch Brazylijczyków – Vitinho i Diogo Alvesa. Bardzo bliski związania się kontraktem z Rakowem był także napastnik Patryk Murawski (Miedź Legnica), ale w ostatnim springu z GKS-em Katowice naciągnął więzadła w kolanie. – Patryk w czwartek przejdzie szczegółowe prześwietlenie i wtedy będziemy dopiero mogli stwierdzić coś wiążącego. Przy takich urazach wcześniejsze wróżenie nie ma większego sensu – informuje prezes Rakowa.

W poniedziałek (24.02) zawodowy kontrakt z klubem podpisał 18-letni obrońca Eryk Krupa. To zawodnik, który przeszedł w Rakowie wszystkie szczeble szkoleniowe, począwszy od młodzików. Przygodę z Rakowem rozpoczął w wieku dziewięciu lat. Teraz chce wykorzystać daną mu szansę i być wzmocnieniem formacji defensywnej.

W sobotę (01.03) w ostatnim meczu kontrolnym przed ligą Raków ma zmierzyć się z pierwszoligowym Energetykiem ROW Rybnik.

Mariusz Rajek