Bibleing – ciche rozważanie Słowa w centrum głośnego miasta

Sobotni wieczór 11 maja, plac Biegańskiego, centrum Częstochowy. W tle rytmiczna muzyka, a nawet kilka tańczących par. Po drugiej stronie placu kilkanaście osób podzielonych na grupy. Każdy z uczestników trzyma w ręku Pismo Święte, czytając i rozważając w ciszy fragment Ewangelii – jednym słowem Bibleing [czyt. bajblink]. Tak w Częstochowie zakończył się XI Tydzień Biblijny.

Bibleing to 15-minutowa medytacja Pisma Świętego w zupełnej ciszy, w centrum miasta. Po rozważeniu Ewangelii „z dnia” uczestnicy spotkania dzielą się owocami medytacji, tym, które słowo ich dotknęło, który fragment przemówił do nich najbardziej.

Duchowym doświadczeniem sobotniego Bibleingu podzieliła się z Radiem Fiat Monika. – „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” – te słowa Piotra dotknęły mnie najbardziej. Nawet jeżeli odejdę od Jezusa, wiem, że w każdej chwili mogę do Niego wrócić. Tak naprawdę to Jego potrzebuję w życiu najbardziej. U Niego mam prawdziwe życie.

Irena również zwróciła uwagę na słowa wypowiedziane przez Szymona Piotra. – Droga Jezusa jest drogą życia wiecznego. Jezus pokazał mi dzisiaj moje codzienne niewierności, to że trzeba je zmienić i bardziej do Niego przylgnąć.

Bibleing to inicjatywa Szkoły Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej.

Maciej Orman