Bp A. Przybylski: Piekło jest tam, gdzie nie ma miłości

W Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce (w miejscowości Siedlec, gmina Mstów) rozpoczęły się uroczystości z okazji 50. rocznicy śmierci Św. Ojca Pio, 100. rocznicy otrzymania przez niego stygmatów oraz 50. lat istnienia Instytutu Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego.

Uroczystości rozpoczęły się w piątek 21 września, potrwają do 29 września. W sobotę 22 września bp Andrzej Przybylski przewodniczył uroczystej Mszy św. W homilii bp Przybylski podkreślał znaczenie miłości wobec Boga i wobec innych ludzi.

Dzisiaj św. Ojciec Pio wzywa nas wszystkich, byśmy zwarli szeregi, dalej tworzyli grupy modlitwy, grupy ratowania duszy. Ratowania najpierw przez miłość, że będziemy walczyć miłością o każdego grzesznika, o każdego kto nawet chodząc po ziemi ma piekło w sobie. Bo piekło jest tam, gdzie nie ma miłości. To miłość zwyciężyła na krzyżu, a nie cierpienie. Praktykujcie miłość – mówił bp Andrzej Przybylski.

Uroczystości w Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce zakończą się w sobotę 29 września: o godzinie 16.00 rozpocznie się Nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a o 17.00 – uroczysta Msza św. ku czci Świętych Archaniołów.

ALM, PK