Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat kodrąbski

„Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” – posłuszni woli Jezusa duchowni archidiecezji częstochowskiej trwają w „Modlitwie serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. Niedziela 12 sierpnia była już 28. dniem tej akcji. Tym razem kapłani pielgrzymowali przez dekanat kodrąbski.

Rano Mszy św. w parafii Wszystkich Świętych w Rzejowicach przewodniczył bp Andrzej Przybylski. W Eucharystii uczestniczyli pątnicy z Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej na Jasną Górę, z którymi później bp Przybylski wraz z ks. Grzegorzem Kośnym szli do parafii w Kobielach Wielkich.

12 sierpnia, podzieleni na trzy grupy, pielgrzymowali: bp Andrzej Przybylski, ks. prof. Marian Duda, ks. Grzegorz Kośny, ks. Szymon Gołuchowski, ks. Mariusz Bakalarz i ks. Piotr Kamiński.

Kapłani odwiedzili parafie: Wszystkich Świętych w Rzejowicach, Przenajświętszej Trójcy w Bąkowej Górze, Chrystusa Króla w Strzelcach Małych, św. Rozalii w Przerąbie, św. Jadwigi Śląskiej w Kodrąbie, św. Mikołaja BW w Chełmie, św. Anny  w Kobielach Wielkich, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Niedośpielinie, św. Wojciecha BM w Krzętowie i św. Stanisława BM w Wielgomłynach.

13 sierpnia kapłani będą pielgrzymować w dekanacie św. Lamberta w Radomsku.

MO