Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w modlitwie przeciwko pokusom

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa był piątym z czterdziestu kościołów stacyjnych, w którym odprawiono uroczystą Mszę św. Inicjatywa ustanowiona przez metropolitę częstochowskiego abp. Wacława Depo niesie z sobą przewodnią intencją ufnej modlitwy o dar wiernych powołań kapłańskich.

– Było to dla nas zaskoczeniem, że zostaliśmy wybrani na kościół stacyjny już w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Myślę, że kościół, który nosi tak zaszczytne wezwanie, powinien znaleźć się na początku tego okresu, ponieważ gdzie indziej niż w sercu Jezusa Chrystusa znajdziemy zdroje łask i miłosierdzia oraz siłę do tego, żeby walczyć z tym, co jest w naszym sercu? – pytał wikariusz ks. Michał Piechota.

Mszę św. koncelebrował rezydent parafii ks. Janusz Kamiński.

– Jako ludzie ulegamy trzem pokusom: życia dla przyjemności, chęci władzy i znaczenia. Jeśli chcemy wpisywać się w strukturę tego świata, ryzykując wieczną gonitwę, nerwicę, choroby, wewnętrzne rozbicie i lęk, a przede wszystkim duchową pustkę i utratę Boga to wiemy co robić. Jeśli natomiast chcemy czegoś innego dla siebie i naszych bliskich to warto przyjrzeć się sobie i temu, co robimy w świetle nauki i tego, co proponuje nam dzisiaj Jezus. Szczególnie teraz – w czasie powrotu do Boga i Wielkiego Postu – głosił w homilii ks. Kamiński.

Kontynuując pielgrzymkę po kościołach stacyjnych w Częstochowie, pragniemy zaprosić wszystkich do uczęszczania razem z nami. Pełna lista znajduje się na stronie www.archiczest.pl.

BNO