Modlitwa wynagradzająca za profanację jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej

Modlitwa wynagradzająca za profanację jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej trwa w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na Jasnej Górze. 

„Drodzy bracia i siostry, ogromnym bólem napełniła nasze serca profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku, która miała miejsce minionej nocy. Ten wielki ból przeszywa serce nas posługujących tu na Jasnej Górze, ale myślę, że wszystkich Polaków. Apelujemy, aby niezależnie od przekonań i poglądów szanować uczucia religijne ludzi wierzących” – prosił przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra podczas sobotniego Apelu Jasnogórskiego. W Sanktuarium paulini i pielgrzymi podejmują modlitwę wynagradzającą za akt profanacji jasnogórskiego obrazu Matki Bożej, który miał miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia.

Modlitwa wynagradzająca była podejmowana szczególnie podczas uroczyście celebrowanej Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

W modlitwę ekspiacyjną od rana włączają się licznie nawiedzający dziś Jasną Górę pielgrzymi indywidualni i w grupach zorganizowanych oraz mieszkańcy Częstochowy.

Do profanacji i szydzenia z jasnogórskiego obrazu doszło na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, gdzie budynki, w tym kosze na śmieci oraz przenośne toalety, zostały oklejone sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Aureole Maryi i Dzieciątka Jezus były stylizowane na tęczowe barwy, które są znakiem rozpoznawczym środowisk LGBT.

oprac. na podst. Radia Jasna Góra

tekst i foto: BPJG