Msza odpustowa w archikatedrze. Abp Depo: – Rodzina ma źródło w miłości Boga

DSCF4161

Dziś (28 grudnia) w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie odprawiona została uroczysta Msza św. odpustowa, podczas której nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Mszy św. przewodniczył metropolita częstochowski.
– Dzisiaj ze szczególnym podkreśleniem zauważam was – drodzy małżonkowie, drogie rodziny i kochane dzieci. Jest dla mnie wielką radością, że spotykam się z wami w tej bazylice archikatedralnej, która nosi zobowiązujący tytuł – Najświętszej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. To jest bardzo ważne, byśmy nie ograniczali naszego spojrzenia na tajemnicę narodzenia Jezusa tylko do stajenki betlejemskiej i miłujących spojrzeń Maryi i Józefa, ale z odwagą skierowali wzrok ku górze, gdzie ponad ołtarzem wznosi się krzyż Jezusa – źródło i szczyt naszej wiary i nowego życia w Chrystusie – powiedział abp Wacław Depo. – Rodzina, podobnie jak i wspólnota Kościoła, ma to samo źródło w miłości Boga, ma tę samą genealogię pochodzenia od Boga, który posłał swojego Syna zrodzonego z Maryi Dziewicy, aby nikt, kto w Niego uwierzy i za Nim pójdzie, nie chodził w ciemności grzechu i błędu i aby nikt nie zginął – dodał metropolita.

Przed rozpoczęciem Mszy św. nastąpiła instalacja dwóch nowych kanoników do Kapituły Archidiecezjalnej, natomiast na zakończenie Eucharystii arcybiskup zwrócił się do dzieci, błogosławiąc im.

W niedzielę 28 grudnia Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Świętej Rodziny – jest to święto poświęcone rodzinie z Nazaretu, ale jednocześnie jest też świętem wszystkich rodzin.