Pielgrzymka Warszawska coraz bliżej Częstochowy

Fot. Radio Fiat

Na początku sierpnia, z Warszawy w stronę Jasnej Góry wyruszyła 309. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Zważając na aktualne wytyczne Episkopatu Polski, w drogę udali się jedynie przewodnicy grup wchodzących w skład pielgrzymki, duchowni i osoby z niezbędnego zaplecza służb. Do Częstochowy wierni dotrą 14 sierpnia.

Grupa 60 osób wyruszyła z Klasztoru Paulinów przy ul. Długiej w Warszawie. Jak mówi o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra, wszyscy są bezpieczni i stosują się do instrukcji wydanych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

– Pielgrzymka różni się od tych z lat poprzednich. Pierwszą zmianą jest ograniczona liczba pielgrzymów. Dodatkowo zachowujemy dystans społeczny i nosimy maseczki, szczególnie w świątyniach.

Osoby, które bezpośrednio nie uczestniczą w pielgrzymce, mogą włączyć się do modlitwy za pośrednictwem środków masowego przekazu. Każdy mógł też poprosić o modlitwę we własnych intencjach.

– Intencje są bardzo różne. Wierni proszą o Boże błogosławieństwo, łaskę na dalsze lata życia oraz zdrowie. Chcą prosić Matkę Bożą o wstawiennictwo za ich rodzinami, ale także za polskie władze, aby prawidłowo wykonywały swoje obowiązki. Czytamy te intencje i modlimy się.

Warszawska Pielgrzymka Piesza dotrze na Jasną Górę 14 sierpnia.

ABK