Pomoc dla Aleppo w Niedzielę Miłosierdzia

Przypadająca 23 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego ma nam przypominać o ogromie Bożej łaski, której dostąpiliśmy, ale również o tym, że sami powinniśmy być miłosierni dla innych dotkniętych cierpieniem czy niesprawiedliwością. Wielokrotnie namawiał nas do tego Ojciec Święty Franciszek. W odpowiedzi na jego prośby, w najbliższą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia, zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy na rzecz ofiar wojny w Syrii.
– Jesteśmy świadkami wielkiego dramatu, jakiego doświadczają ludzie w Syrii – mówi ks. Paweł Dzierzkowski z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. – Choćby te ostatnie doniesienia o ataku na konwój uchodźców, w którym zginęło m. in. 70 dzieci. Chcemy tym ludziom przyjść z pomocą również materialną, nie tylko modlitwą, chociaż o taką też proszą. Fundusze będą zbierane w niedzielę 23 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia, do puszek przy kościołach. Za pośrednictwem Caritas Polska zostaną one przekazane i rozdysponowane wśród potrzebujących w Syrii. Zwłaszcza w Aleppo.
Zbiórka będzie wyrazem solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Przed wojną miasto liczyło około pięciu milionów mieszkańców. Obecnie jest ich niecałe 2 miliony.

ZD

foto źródło: BPKEP