Przygotowania do koncertu „Ja Jestem”

Rozmaite dźwięki można było usłyszeć 18 maja podczas próby koncertu pt. Ja Jestem, który organizuje Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej. Muzycznie ten czas ubogacą m.in. zespół 77FM Formacja z Mocą. Anastazja i Andrzej Filipscy zapewniają, że będzie to koncert inny niż wszystkie do tej pory.

– Na uwielbieniu będzie okazja posłuchać nowych utworów, ale przede wszystkim usłyszeć poruszające świadectwo. Będzie to czas spędzony na modlitwie, ale zapewniamy, że będzie moc jakiej jeszcze u nas nie było – przekonują muzycy.

Zespołowi pomoże kwartet smyczkowy oraz Chór Częstochowskich Środowisk Twórczych. Nad całością czuwa Darek Madejski, którego nagrywaliśmy w trakcie trwania próby. – Ci ludzie, którzy angażują się w to przedsięwzięcie przede wszystkim chcą śpiewać i swoim śpiewem uwielbiać Boga. Stąd praca z nimi jest przyjemnością. Nie ukrywam to pierwsze tak duże wydarzenie, więc wymaga wzmożonej pracy – tłumaczy Madejski.  W aranżacjach częstochowskim muzykom pomaga Marysia Pękała z zespołu NiemaGOtu. – Do współpracy zaprosił mnie ks. Michał Krawczyk i to zaproszenie jest odpowiedzią Boga na moje modlitwy. Odczytałam, że pisanie aranżacji do utworów chrześcijańskich to moje powołanie. Długo nie miałam ku temu okazji, a teraz jestem w Częstochowie i pomagam w przygotowaniu niesamowitego wydarzenia – dzieli się aranżerka.

Koncert Ja Jestem zaplanowano na 15 czerwca na godz. 19.30. Uwielbienie tradycyjnie odbędzie się na Placu Biegańskiego.