Spotkanie modlitewne organistów

Już za kilka dni, 11-12 czerwca, organiści i muzycy kościelni archidiecezji częstochowskiej uczestniczyć będą w zorganizowanym specjalnie dla nich Dniu Skupienia, w nowej dwudniowej formule. Organizatorem spotkania jest Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie. Do uczestnictwa w Dniu Skupienia zaprasza ks. Łukasz Połacik, wicedyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego:
– Żeby inni mogli się skupiać nie tylko podczas jakichś szczególnych dni rekolekcyjnych, ale podczas każdej liturgii, ważna jest postawa i życie tych, którzy posługują innym. Między innymi organistów i muzyków kościelnych. I tak, jak każda grupa w Kościele, i oni powinni mieć i chcą mieć taki swój dzień wyciszenia, skupienia, wzajemnego spotkania, a przede wszystkim dzień adoracji i modlitwy. Serdecznie zapraszamy wszystkich muzyków kościelnych, w szczególności organistów archidiecezji częstochowskiej, na nasz Dzień Skupienia, który w tym roku odbędzie się w nowej dwudniowej formule. 11-12 czerwca, to jest poniedziałek i wtorek. Rozpoczęcie w poniedziałek o 17.00, zakończenie we wtorek ok. godz. 13.00. Centralnym wydarzeniem będzie oczywiście Msza św. odprawiona pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. W tym roku, ze względu na świetną bazę, spotykamy się w domu rekolekcyjnym naszej archidiecezji „Święta Puszcza” w Olsztynie. Wszystkich, którym sprawy muzyki kościelnej są bliskie, serdecznie zapraszamy.
Spotkania, takie jak Dzień Skupienia, są obowiązkowym elementem posługi organisty. Oprócz umiejętności czysto technicznych niezwykle istotne jest w ich pracy odpowiednie przygotowanie duchowe.

ZD