Wyruszyła zawierciańska piesza pielgrzymka

Leśniów, Olsztyn i Częstochowa – to miejsca noclegów Zawierciańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wyruszyła dziś z bazyliki Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.

Rekolekcje w drodze rozpoczęły się od Mszy św. w zawierciańskiej bazylice, w której uczestniczyli: ks. prał. Kazimierz Bednarski (proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Zawierciu), ks. dr Jacek Reczek (proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Zawierciu), ks. prał. Henryk Kowalski (proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Zawierciu), a także ks. Mariusz Bednarek, ks. Szymon Motylewski, ks. Adam Młynarczyk, ks. Janusz Motyka i ks. Bartłomiej Bardelski. Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. prał. Jan Niziołek, proboszcz parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.

Zawierciańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy wejdzie około południa w sobotę 25 sierpnia. Jej uczestnicy zostaną na Jasnej Górze do niedzieli, gdy o 11.00 na szczycie jasnogórskim zostanie odprawiona Suma Pontyfikalna pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski.

PK