15. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego

Za miesiąc już po raz piętnasty odbędzie się w Częstochowie Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali tego typu w Polsce, podczas których można zobaczyć i usłyszeć gwiazdy dużego formatu jazzu tradycyjnego.

Są to m.in. Waldemar Malicki, Ida Zalewska czy Neil Wilde. O obsadzie artystycznej przedsięwzięcia, mówi Ireneusz Kozera dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, który jest zarówno dyrektorem festiwalu:

Zadowolenie publiczności jest dla mnie najważniejsze, natomiast staraliśmy się zapraszać takich artystów, którzy gwarantują przede wszystkim wysoki poziom artystyczny i różnorodność propozycji dla odbiorców — mówi Ireneusz Kozera.

Czynny udział w festiwalu weźmie również Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, która będzie towarzyszyć na scenie Waldemarowi Malickiemu. O roli częstochowskiej Filharmonii w tym wydarzeniu mówi Ireneusz Kozera:

Jesteśmy współorganizatorami tego festiwalu. Większość koncertów odbywa się właśnie w Filharmonii, a praktycznie na każdym festiwalu występuje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej. Staramy się, żeby wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Jazzu Tradycyjnego ten festiwal był jak najlepszy — podkreśla Ireneusz Kozera.

Festiwal Hot Jazz Spring będzie trwał od 6 do 9 czerwca. Rozpocznie go Parada Nowoorleańska, od Placu im. Władysława Biegańskiego do Placu im. Louisa Armstronga.

AK

źródło foto: www.hotjazzspring.eu