Chcą się dzielić miłością – Impast zagra ku czci miłosierdzia

plakat - Florian

Połączyć poezję ze śpiewem, malarstwo z muzyką i wiarę z pasją – Zespół Impast hołduje tej idei od początku swojego powstania. Takim hołdem już 3 kwietnia będzie także koncert poezji śpiewanej i improwizacji instrumentalnej pod hasłem „Zanurzam dłonie w miłosierdzie”. O graniu i śpiewaniu ku czci Bożego Miłosierdzia mówi Aleksandra Kowalska z zespołu Impast:

– jest to pierwszy koncert otwierający cykl koncertów jakie zaplanowaliśmy i jakie chcielibyśmy zagrać w tym szczególnym roku – roku miłosierdzia – zarówno w kościołach archidiecezji częstochowskiej, jak i w innych instytucjach kultury.

Impast gra swoją muzykę i pisze własne teksty. Działalność artystyczna członków zespołu nie ogranicza się jednak wyłącznie do poezji śpiewanej. Na koncertach starają się przybliżyć także swoją pozostałą twórczość. Aleksandra Kowalska mówi o tym, co kryje się pod nazwą zespołu:

– Po raz pierwszy spotkaliśmy w mocno jeszcze okrojonym gronie na mojej pierwszej wystawie malarskiej. Stąd te nasze korzenie upatrujemy w malarstwie. Określenie „impast” znaczy dla nas jednak o wiele więcej. Rozwinięciu tego słowa widzimy w ten sposób: i jak inwencja, m jak miłość, p jak prawda, a jak artyzm, s jak serce, t jak twórczość. Z tym się utożsamiamy, tego w swoim życiu poszukujemy i tym chcemy się dzielić.

I podzielą się na koncercie 3 kwietnia o godz. 18.00 w kościele św. Floriana Męczennika przy ul. Limanowskiego 120.

SW