‚Chłopcy z Placu Broni’ zagrali w Częstochowie!

To była prawdziwa uczta dla fanów rocka. 19 stycznia zespół ‚Chłopcy z placu broni’ zagrał koncert w auli przy kościele św. Zygmunta, z okazji 30-lecia ruchu „Betel”.

Franz Dreadhunter, gitarzysta basowy zespołu mówi, jaki cel przyświeca występom podczas podobnych koncertów charytatywnych:

-Częścią naszej misji jest to, żeby nazwa zespołu dobrze się kojarzyła, też właśnie z takimi imprezami i Kościołem. Chcemy, żeby to się dobrze kojarzyło.

‚Chłopcy z Placu Broni’ deklarują chęć i gotowość do pomocy potrzebującym:

-Nigdy nie odmawiamy, jeżeli jest to wszystko dobrze przygotowane i jest tego jakiś efekt. Graliśmy dla dzieci, które przyjechały ze wschodu, staramy się brać udział w takich imprezach. Jeśli coś się będzie działo i będziecie potrzebowali pomocy, to zapraszamy do kontaktu. Będziemy pomagać w miarę naszych możliwości.

Czego perkusista Wojciech Namaszyński oraz Franz Dreahunter życzą słuchaczom w nowym roku?

-Słuchania oczywiście naszych wspaniałych piosenek, mądrości i zdrowia, podstawowe sprawy.

To są dobre życzenia, dlatego że tych piosenkach pojawiają się cały czas jakieś cenne uwagi i mądrości dotyczące naszego życia, tutaj na tym świecie, także warto ich słuchać. Życzymy też, żeby wszyscy żyli w zdrowiu dobrobycie, w pokoju i godnie!

Betel to ruch dobroczynny, który powstał w 1990 roku. Od tego momentu, nieprzerwanie działa on w wielu regionach, posługując się różnymi metodami pracy, dostępnymi i możliwymi w danej przestrzeni i czasie. Podstawowym celem i przesłaniem Betel jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu.

Ks. Jacek Marciniec, duszpasterz ruchu, objaśnia w jaki sposób można przyłączyć się do dzieła tej organizacji:

-Przede wszystkim poprzez wolontariat, bo najważniejsza jest zawsze obecność, czyli osobiste zaangażowanie choćby podczas Światowego Dnia Chorego, 11 lutego, bo wcześniej będzie kwesta na nasz ruch. Ale też odwiedziny w domach i oczywiście dołączanie do różnych inicjatyw jak choćby dzisiaj, dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten koncert charytatywny swoją zakupioną cegiełką.

Podczas koncertu zabrzmiały takie hity jak m. in. „Kocham wolność” czy „O! Ela”.

Dochód z biletów-cegiełek został przeznaczony na rzecz podopiecznych Betelu.

Jakub Szewczyk