I Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu „Fotosprint 2015”

Athlete Track or Running Track with nice scenic

3 października o godz. 10.00 na placu Biegańskiego w Częstochowie rozpoczną się I Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu „Fotosprint 2015”. Sławy polskiej fotografii, zaskakujący temat, niebanalna sportowa formuła, cenne nagrody i praktyczna wiedza – to wszystko doskonale charakteryzuje najnowsze przedsięwzięcie Fundacji Festiwalu Sztuki Fotoreportażu, która jest organizatorem Mistrzostw. Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników fotografowania, a sama formuła zawodów jest: nowatorska, jednodniowa, jednozdjęciowa, sportowa, dynamiczna i turniejowa. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody, m.in. aparaty fotograficzne.
W Jury konkursu zasiądą: Maciek Nabrdalik wielokrotnie nagradzany w najbardziej prestiżowych światowych konkursach fotograficznych, Maciek Moskwa – laureat m.in. Grand Prix Grand Press Photo 2015 oraz Arkadiusz Ławrywianiec – członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
Zgodnie z formułą konkursu, zakończy się on tego samego dnia – 3 października o godz. 19.00 w Pubie Sportowym „Stacherczak”. Do konkursu będzie można zgłosić tylko jedno zdjęcie, wybrane spośród tych zrobionych po starcie i ogłoszeniu tematu. Co ważne, podczas finału zostaną wyświetlone wszystkie zdjęcia biorące udział w konkursie – ich ocena będzie publiczna wraz z udziałem publiczności.
Aby wziąć udział w konkursie, należy do 30 września (środa) wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie festiwalsztukifotoreportazu.org/rejestracja/. Tam też znaleźć można szczegóły dotyczące I Otwartych Mistrzostw Częstochowy w Fotografowaniu.

KK

FOTOSPRINT - plakat A4.cdr