Myślokształty na desce i płótnie

W Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater można zobaczyć „Myślokształty” autorstwa Anny Gorejowskiej. Wystawa obrazów częstochowskiej artystki to spotkanie myśli z rzeczywistością.

Według artystki myśli, które dominują w życiu człowieka, tworzą myślokształty. Inspiracją do stworzenia wystawy łączącej świat realny z niematerialnym było zastanowienie nad egzystencją człowieka. Anna Gorejowska, autorka wystawy, wyjaśnia, że część obrazów to odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

– Czasem są to jeszcze zapytania. Nie wszystkie obrazy dotyczą poważnych refleksji. Niektóre są zwykłą zabawą. Świat myśli jest nieograniczony. Nie obowiązują w nim prawa powszechnego ciążenia, więc mogę namalować wszystko. To jest taki rodzaj wypoczynku, zatrzymania się. Obecnie świat biegnie w szalonym pędzie, a kiedy biorę do ręki pędzel, to tak jakbym sobie mówiła, że pójdę na spokojny spacer.

Anna Gorejowska jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, autorką wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ukończyła Wydział Artystyczny Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, a dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni profesora Mariana Jarzemskiego. „Myślokształty” to najnowsza wystawa malarki, która jest notatką z różnych okresów jej życia.

ABK