Podwieczorek z klasyką i trio stroikowym

Obój, klarnet i fagot, czyli trio stroikowe wybrzmiało na skwerze pod Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. W ramach akcji „Aleje tu się dzieje” wystąpili młodzi muzycy: Wojciech Pompka, Konrad Kołtun i Maksymilian Mirowski. Podwieczorki z Klasyką odbywają się pod przewodnictwem Magdaleny Mirowskiej:

– Nasze podwieczorki cieszą się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców Częstochowy. Zawsze mamy komplet słuchaczy. Ludzie przychodzą posłuchać muzyki na żywo. Więc jest to potrzebne. Dobrze by było, żeby przełożyło się to także na frekwencję podczas koncertów w filharmonii.

Wojciech Pompka, na co dzień muzyk częstochowskiej filharmonii, przyznaje, że choć muzyka klasyczna bywa trudna w odbiorze, przynajmniej w stereotypowym myśleniu, nie jest odrzucana przez młodzież:

– To bardzo zależy od rejonów tak naprawdę. Na wsiach i pograniczach Częstochowy istnieje bardzo dużo orkiestr dętych, do których zapisują się dzieci i młodzież. W mieście jest trochę gorzej
, bo dzieciaki mają bardzo dużo możliwości. I tej muzyki jest więc dość mały odbiór, ale myślę, że mimo wszystko młodzież pojawia się na koncertach.

Kolejny koncert z cyklu podwieczorek z klasyką już 27 maja.

Posłuchaj całości materiału

Sylwia Wziątek