Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim w Częstochowie

19 października, w czwartek miała miejsce w Częstochowie premiera książki pod tytułem „Ksiądz Historia zawierzenia silniejszego, niż nienawiść i śmierć”! oraz spotkanie z autorem Wojciechem Sumlińskim – publicystą, pisarzem i dziennikarzem śledczym.
Jest to jedne z pierwszych spotkań dotyczących premiery najnowszej książki Wojciecha Sumlińskiego, w której jest jest też wątek dotyczący odkłamania historii księdza Stanisława Małkowskiego – mówił Marcin Rola –  redaktor naczelny telewizji w realu 24 pl.
Pisarz wiele razy podkreślał, że sprawa mordu na jednym z najwspanialszych Polaków to historia, która wciąż trwa. Wiele wątków jest jednak nadal nieznanych ale warto walczyć o ich ujawnienie  – akcentował pisarz.
Ks. Popiełuszko został uprowadzony przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w Górsku, gdy wracał z Bydgoszczy do Warszawy. Dalej ostatnia droga kapłana wiodła przez Toruń, gdzie podjął próbę ucieczki z rąk oprawców. Następnie porywacze zawieźli go do Włocławka, gdzie zmaltretowanego zrzucili z tamy do Wisły. Ciało wyłowiono 30 października 1984 roku.
Kapelan „Solidarności” został ogłoszony błogosławionym 6 czerwca 2010 r. podczas mszy na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Duchowny w tym roku skończyłby 70 lat. Grób błogosławionego odwiedziło do tej pory ponad 20 milionów wiernych.
„Zło dobrem zwyciężaj” – to było najważniejsze zawołanie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, którym żył i którego uczył.

Piotr Nicpoń