Teatr zaprasza na kolejne warsztaty

Nie opadły jeszcze emocje po zakończonych w maju czteromiesięcznych warsztatach teatralnych dla dorosłych, a częstochowski Teatr im. Adama Mickiewicza ponownie zaprasza miłośników aktorstwa do udziału w podobnym projekcie. Tym razem warsztaty przeznaczone są dla młodzieży szkolnej. Jak zapewnia Ewa Oleś, sekretarz literacki teatru, cieszą się one olbrzymią popularnością:
– Dzieje się u nas w teatrze dużo, jeżeli chodzi o edukację. W zasadzie ostatnie miesiące to żyję tylko warsztatami. Rzeczywiście jest ich dużo. Te czteromiesięczne już za nami, fantastyczne, z fantastycznymi dorosłymi ludźmi. Natomiast 23 czerwca rozpoczynamy takie tradycyjne warsztaty teatralne dla młodzieży, które w naszym teatrze zapoczątkowane były w roku 2000. Mają się one bardzo dobrze. Nowi ludzie do nas przychodzą, ale przychodzą również ci, którzy byli na nich kiedyś i spodobało im się. To dla nas też bardzo ważne. Te warsztaty potrwają 5 dni. Zajęcia od 10.00 do 14.30. To będą warsztaty w pigułce. Alfabet teatru – tak można o nich powiedzieć. Każdy, kto myśli o graniu na scenie, powinien się u nas znaleźć. Jeżeli chodzi o zajęcia, to są one „żywcem” wyjęte z programu pierwszego roku szkoły teatralnej. Będą zajęcia z elementarnych zadań aktorskich, z etiud, scen dramatycznych. Dokładamy także zajęcia z wykorzystaniem teatru lalek i nieożywionej formy.
Warsztaty poprowadzą Sylwia Oksiuta-Warmuz, Ewelina Rucińska, Bartosz Kopeć, Marek Ślosarski oraz Agnieszka Łopacka. Szczegółowe informacje i zapisy w siedzibie teatru.

ZD