„Trener życia” zagra charytatywnie

trener zycia fot. piotr dlubak

fot. Piotr Dłubak

W Teatrze im. Adama Mickiewicza trwają przygotowania do najnowszej premiery. Już 11 kwietnia na częstochowskiej scenie będzie można zobaczyć spektakl „Trener życia” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Jest „to opowieść o dwojgu ludziach, z których ona nie odnajduje się w gąszczu życia, a on uświadamia sobie, że droga, którą dotychczas przemierzał, wiedzie na manowce… „.
Jeszcze przed premierą, bo 10 kwietnia, będzie można zobaczyć pokaz przedpremierowy. Aktorzy w składzie: Sylwia Karczmarczyk, Sambor Czarnota (gościnnie: Teatr im. S. Jaracza, Łódź), Iwona Chołuj oraz Maciej Półtorak zagrają na rzecz Częstochowskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej – Hospicjum „Dar Serca”. A już kilka dni później,16 kwietnia, odbędzie się pokaz sztuki „Trener życia” dla Fundacji Oczami Brata. – Teatr im. Adama Mickiewicza wspiera nasze działania. Wielu aktorów pomagało nam w warsztatach artystycznych. Teraz Teatr również zgodził się pomóc, dlatego cały dochód z biletów-cegiełek trafia na konto naszej fundacji – mówi Paweł Bilski z Fundacji Oczami Brata.
Pokazowi przedpremierowemu „Trenera życia” towarzyszyć będzie zbiórka na rzecz Stowarzyszenia „Dar Serca”, prezentacja prac osób chorych na raka oraz licytacja prac Tomasza Sętowskiego, katalogów z wystaw artysty i plakatów z jego autografem.