Weź w ferie teatr na warsztat

Myślisz o karierze aktorki lub aktora? Chciałbyś zwiedzić zakamarki Teatru, które po godz. 17.00 spowija gęsty mrok? Chcesz się po prostu dobrze bawić i nie masz pomysłu na pierwszy tydzień ferii? Weź udział w warsztatach dla młodzieży organizowanych 9-13 lutego przez Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Serdecznie poleca i zaprasza sekretarz literacki Teatru Ewa Oleś. – Zajęcia poprowadzą aktorzy naszego Teatru: Teresa Dzielska, Antoni Rot i Adam Hutyra, a także Marek Ślosarski, aktor Teatru Powszechnego w Łodzi oraz Ewelina Rucińska, absolwentka łódzkiej „filmówki”, która zagrała w naszym Teatrze w „Moralności Pani Dulskiej”. Warsztaty będą na pewno niezapomnianym czasem.

Ewa Oleś powiedziała, że program warsztatów to klasyka, „abecadło” teatru. – Będą zajęcia z emisji głosu, elementarnych zadań aktorskich, etiud, improwizacji i scen dramatycznych.

Uczestnicy warsztatów będą mogli również zwiedzić częstochowski Teatr od „kuchni”. – To też stały punkt programu. Myślę, że w tym Teatrze, który ma już ponad 90 lat, panuje niepowtarzalna atmosfera. Ludziom rzeczywiście podobają się jego zakamarki i kulisy. Pójdziemy za kulisy sceny dużej i kameralnej, na pewno zobaczymy kostiumernię, scenę Histrion, foyer oraz szereg innych fajnych, bardzo klimatycznych pomieszczeń.

Ewa Oleś zapowiada utworzenie dwóch grup wiekowych. – Pierwsza dla uczniów w wieku 12-14 lat, druga dla młodzieży w przedziale wiekowym 15-19. Jeżeli będzie chętny ktoś trochę starszy, np. studenci I roku, również serdecznie zapraszamy.

Pospieszcie się! Pozostało już tylko kilka wolnych miejsc. Szczegóły dotyczące zapisów znajdziecie TUTAJ.

Maciej Orman

fot.: Piotr Dłubak, warsztaty w 2015 r.