Biegówki? Żaden problem!

Narciarstwo biegowe jest coraz bardziej popularnym sportem uprawianym również przez amatorów. Powód? Wystarczą narty, kijki i śnieg.

Jazda na biegówkach nie wymaga takich przygotowań i umiejętności jak jeżdżenie na nartach. Po jednym dniu każdy początkujący będzie przemieszczał się na nich, jeśli jeszcze nie wprawnie, to na pewno skutecznie.

Od początku stycznia na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej w Przewodziszowicach w Gminie Żarki została uruchomiona przez Amatorski Klub Biegacza Narciarskiego wypożyczalnia nart biegowych. Trasy są przygotowane w bliskiej odległości od wypożyczalni i są to pętle o długości 3 km lub 7 km.

Od kilkunastu lat, jak tylko spadnie troszeczkę śniegu, to na naszych jurajskich ścieżkach uruchamiamy wypożyczalnię sprzętu sportowego – nart biegowych i zachęcamy mieszkańców oraz przyjezdnych turystów do uprawiania tego rekreacyjnego sportu. Tutaj bezpieczniej poruszamy się, aniżeli przy zjazdach z górki. Mamy mniejsze prędkości i możemy wychodzić w każdy teren, czy to do lasu, czy na pagórki i korzystać z atrakcji, które nam daje natura i ukształtowanie Jury Krakowsko – Częstochowskiej – mówi Andrzej Jakóbczak z wypożyczalni Żarki.

Zainteresowane osoby mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów nauki jazdy na biegówkach. Najbliższe odbędą się już w niedzielę 10.02. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Rezerwacja pod tel. 793 93 22 11.

Od jutra w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Być może „biegówki” okażą się ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu.

KF