Dzień Dziecka w Mstowie

Jak co roku kanonicy z Mstowa zorganizowali Dzień Dziecka dla dzieci z pobliskich parafii. W ogrodach przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie odbywały się 4 czewrca zabawy, występy muzyczne, a także wspólne grillowanie i inne atrakcje. O idei tego dnia opowiedział ks. Przemysław Soboń:

– Już po raz czwarty spotykamy się w ogrodach klasztornych Klasztoru Kanoników Regularnych we Mstowie. Świętujemy Dzień Dziecka, uczestniczyliśmy we Mszy św., której przewodniczył bp Antoni Długosz. Wspólnie bawimy się w ogrodach klasztornych

Wśród świętujących nie mogło zabraknąć samego „biskupa od dzieci” czyli bp Antoniego Długosza, który nie krył tego dnia swojej wielkiej radości:

– Cieszę się bardzo, dlatego, że realizujemy przesłanie Pana Jezusa, który mówi „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. Niech mają radość z obecności w Kościele. Niech poczują, że są Kościołem także. A po drugie, w tym roku obchodzimy także setną rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej, a tam też Matka Boża czyni dzieci nauczycielami ludzi dorosłych.

Przybyle do ogrodów dzieci nie narzekały na nudę i brak zajęć. Maciej opowiedział o atrakcjach, które najbardziej przypadły mu do gustu:

– Bardzo mi się tutaj podoba. Podobają mi się szczególnie quady, na których można jeździć. Podobają mi się jeszcze dmuchańce i inne rzeczy.

Dzień Dziecka z Kanonikami” został zorganizowany przy współudziale Gminy Mstów oraz licznych sponsorów. Ale, jak zaznacza ks. Przemysław Soboń, tak duże wydarzenie nie mogłoby się również odbyć bez zaangażowania wielu osób, które bezinteresownie poświęcały swój czas na jego przygotowanie jak i obsługę.

ZD/SW

zdjęcia: Zbyszek Derda