Groźny wypadek w Kamyku

Kłobuccy kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w miniony wtorek przy ul. Grunwaldzkiej w Kamyku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z „drogówki” wynika, że 38-letnia kobieta kierująca fordem mondeo rozpoczęła manewr wyprzedzania w chwili, gdy sama była wyprzedzana przez 35-letniego kierowcę mazdy. W konsekwencji oboje kierujący stracili panowanie nad swoimi pojazdami, co doprowadziło do zderzenia.

Następnie kierujący mazdą uderzył w przydrożne drzewo, po czym w jego samochód dodatkowo uderzył ford mondeo. W obydwu samochodach znajdowali się tylko kierowcy. Oboje są mieszkańcami powiatu kłobuckiego. W chwili zdarzenia byli trzeźwi. Z obrażeniami ciała zostali zabrani do częstochowskiego szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci z kłobuckiej „drogówki” wspólnie z technikiem kryminalistyki. Mundurowi wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Okoliczności wypadku badają teraz śledczy z Kłobucka oraz biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych. Sprawę nadzoruje częstochowska prokuratura.

źródło: KPP w Kłobucku