Happening ”Przestańmy biec” w Pajęcznie

pat

W sobotę 14 czerwca 2014 roku Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu organizuję happening ”Przestańmy biec”, który rozpocznie się o godzinie 15:00 w Pajęcznie na Placu Targowym, a następnie uczestnicy przejdą  się pod Ratusz w Pajęcznie.
W przedsięwzięciu wezmą udział Grupy PaT powstałe przy Komendach Powiatowych Policji w Wieluniu, Zduńskiej Woli i Sieradzu oraz młodzież z terenu powiatu pajęczańskiego. „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” to inicjatywa skierowana do młodzieży, która ma na celu zachęcenie jej do życia bez nałogów i uzależnień. W ramach podjętych działań utworzono program, który zamieszczono poniżej:

P R O G R A M
15:00- 15:55 – Happening „ Przestańmy Biec”
– zbiórka na Targowisku Gminnym w Pajęcznie, przywitanie gości i młodzieży, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Strzelce Wielkie oraz pokaz taneczny grupy Mażoretek „IZZY” z Gminy Strzelce Wielkie, pokaz sprzętu ratownictwa  (PSP w Pajęcznie ), pokaz sprzętu policyjnego.
15:55- 16:00 Odczytanie odezwy społeczności „PaT”
– odczytanie odezwy przez prowadzącego Waldemar Kozera lub lidera jednej z grup „PaT”
16:00 – 16:01 Społeczny Zryw Wolnych Serc
– włączenie się w ogólnopolski happening polegający na położeniu prawej dłoni na sercu i przez 60 sekund wybijaniu wspólnie jego rytmu.
16:05 -16:10 Przedstawienie dalszej części programu
16:10-16.30 Przejście ulicami Pajęczna pod Ratusz
16:30-19.00 Przedstawienia grup artystycznych młodzieży z terenu powiatu pajęczańskiego oraz grup „PaT” z Wielunia, Zduńskiej Woli i Sieradza.
– występ grupy „PaT” z Sieradza spektakl „Oddech”
– koncert grupy muzycznej z Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy
– występ grupy „PaT” z Wielunia – spektakl „Sekret”
– koncert grupy muzycznej z Gimnazjum w Pajęcznie
– występ grupy „PaT” ze Zduńskiej Woli – spektakl „Bez Odwrotu”
– w przerwach między występami grup występ solistki Agnieszki Kupiec
19.00- 19:15 Podziękowania i zakończenie imprezy