Radomsko: dzielnica Kowalowiec zaprasza na zabawę przy ognisku

ziemnaik

Społeczność lokalna dzielnicy Kowalowiec w Radomsku serdecznie zaprasza na „Piknik pieczonego ziemniaka”, który odbędzie się w najbliższą sobotę (26 września) o godz. 15:00 na placu plebani przy Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Piknik zorganizowany jest w ramach projektu „Znajdź swoją Orbitę”, współfinansowanego ze środków krajowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015.

– W programie przewidziana jest gra terenowa „Misz Masz”, mini-zawody sportowe, wspólne śpiewy przy ognisku oraz degustacja zalewajki, przyrządzonej przez mieszkanki dzielnicy Kowalowiec oraz słodki poczęstunek – mówi Anna Kowalczyk z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

Niniejsze przedsięwzięcie jest również początkiem nawiązania współpracy środowisk senioralnych tj. seniorów z Klubu „Złota Jesień” oraz seniorów dzielnicy Kowalowiec. W organizacji imprezy pomogają również: Komendant Hufca Radomsko oraz Zespół Szkolno- Gimnazjalny nr 7 w Radomsku, rozwijając tym samym sieć współpracy na rzecz organizowanych działań społecznościowych.