Rozśpiewana Nierada

Zakończył się 5. Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko” Nierada 2019. W niedzielę w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Nieradzie oficjalnie podsumowano tegoroczny konkurs, nie zabrakło też występów laureatów.

– W radosnej atmosferze przeżywamy to wielkie wydarzenie, albowiem coraz to więcej dzieci, młodzieży, a za nimi wychowawców, nauczycieli, rodziców angażuje się w to dzieło, które budzi serdeczną i żywą wiarę w bliskość Matki Najświętszej – mówił proboszcz parafii w Nieradzie ks. Marek Włoch.

W koncercie laureatów wzięło udział tylko kilku uczestników, ale łącznie do konkursu wpłynęło aż 40 zgłoszeń.

– Przybywa chętnych, ogólnie w tej edycji wzięło udział około 150 uczestników. Poziom z roku na rok jest wyższy – komentuje koordynatorka konkursu Dorota Wiśniewska.

Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ósmej oraz trzeciej gimnazjum. Zaprezentować się i rywalizować ze sobą mogły też zespoły oraz schole. Grand Prix przyznano grupie ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej, a jedną z głównych nagród otrzymała Julia Sobonia z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubojnej.

– Byłam zadowolona z występu, ale nigdy się nie wie, jak to wszystko się ułoży. Myślę, że to jest po części, dlatego że kocham to, co robię – mówiła.

Łącznie przyznano 26 nagród bądź wyróżnień.

MD