Śniegu nie będzie – prognoza na Święta

deszcz pogoda woda

Według prognoz pogodowych nie możemy liczyć na białe Święta. Temperatura w Częstochowie będzie się utrzymywać powyżej zera, a prędze niż śniegu spodziewać możemy się deszczu. W Święta w Częstochowie i w regionie spodziewać się trzeba dodatnich temperatur.

Pogoda przez najbliższe święta będzie typowo wiosenna. – W Wigilię 24 grudnia w regionie będzie pogodnie, zachmurzenie będzie umiarkowane, nawet miejscami małe. Ciepło, bo w dzień temperatura będzie dochodziła do 8, 9, nawet lokalnie nie można wykluczyć, że 10 stopni, a w nocy temperatura będzie spadała do ok. 5 stopni, więc o mrozie zapominamy – mówi dyżurny synoptyk meteorolog w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Anna Nemec. Wigilię spędzimy bez opadów, ale to się zmieni.

W piątek 25 grudnia pojawi się zdecydowanie więcej chmur. W regionie cały czas będzie padał deszcz, ale o niewielkim natężeniu. Nadal będzie bardzo ciepło, z temperaturą maksymalną 7-8 stopni, w nocy natomiast spodziewać się można 3-4 kresek powyżej zera. Wiatr umiarkowany.

W sobotę 26 grudnia spodziewać się można większych przejaśnień, nawet rozpogodzeń. Opady zanikną. Temperatura wiele się nie zmieni. Od 6 do 8 stopni w ciągu dnia, w nocy może się obniżyć do 2 stopni powyżej zera. Wiatr umiarkowany.

W najbliższym czasie nie należy się spodziewać ani śniegu, ani mrozu.

Mieszkańcy Częstochowy są w zasadzie podobnego zdania. Rzadko można usłyszeć, że najprzyjemniej spędzać grudzień przy dodatniej temperaturze. Jeśli Święta, to najlepiej białe. – Może wrócę tu troszkę do przeszłości. Ponieważ, jak byłem dzieckiem, zawsze był śnieg, zawsze był mróz, zawsze mróz trzaskał nam pod butami. Było fajnie. I takiej pogody bym sobie i wszystkim naszym dzieciakom też życzył – mówi częstochowski przechodzień. Prawdopodobnie opadów śniegu należy oczekiwać dopiero w styczniu.

Krzysztof Rygalik