Zatrzymany pijany traktorzysta

Policjanci z wieluńskiej drogówki zatrzymali 35 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który pijany kierował ciągnikiem z przyczepą.
W minioną sobotę policjanci z wieluńskiej drogówki o godziny 6.00 rozpoczęli działania „Alkohol – Narkotyki” polegające na wzmożonych kontrolach stanu trzeźwości kierowców oraz sprawdzaniu czy prowadzący pojazdy nie znajdują się pod wpływem środków odurzających. Akcja trwała do godziny 6.00 następnego dnia.

Statystyki ciągle są zatrważające. Stróże prawa z wieluńskiej drogówki tylko w tym roku zatrzymali już 92 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.
W trakcie trwania działań wieluńscy policjanci skontrolowali trzeźwości 129 kierowców. Trzech z nich było pod wpływem alkoholu. 5 sierpnia o godzinie 19.10 w miejscowości Bieniec gm. Pątnów funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli jadący ciągnik rolniczy z przyczepą. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych. Zatrzymali traktorzystę. Po kilku słowach wypowiedzianych przez 35 – letniego kierowcę ciągnika policjanci zorientowali się, że jest on pijany. Okazało się, że miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Kierował ciągnikiem, który w ogóle nie był zarejestrowany, nie posiadał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierowca straci teraz prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawiani wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują, o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku podczas prac polowych.