Turniej 7

Warszawa, Łódź i Kielce – to niektóre z miast biorące udział w XV Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju w Minisiatkówce Chłopców, który odbył się w sobotę i niedzielę (5-6 grudnia) w Częstochowie.

W sportowych zmaganiach w hali Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida przy ulicy Jasnogórskiej główną nagrodą turnieju był puchar prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Północ”.

– Startuje 68 zespołów z Polski w trzech kategoriach wiekowych. Pomysł zrodził się w 2000 roku, zaczęliśmy skromnie, bo od 4 zespołów. Najpierw mieliśmy turnieje w Szkole Podstawowej nr 2, a w tym roku udało nam się zrobić dużą imprezę – mówi Zbigniew Markowski, organizator wydarzenia i trener klubu sportowego M-Volley.

Kategorie rozgrywek to: czwórki (czterech zawodników z rocznika 2003), trójki (trzech zawodników – rocznik 2004) i dwójki (dwóch zawodników z roczników 2005 i młodszych).

– To jest naprawdę duże wydarzenie, zawsze jak w nim biorę udział zawsze są emocje. Myślę, że bardzo dobrze sobie radzimy. Trenujemy trzy razy w tygodniu po półtorej godziny – mówi Oskar z drużyny Plas Kielce.

W kategorii “czwórek”, w których wzięło udział 21 zespołów, zwyciężyła drużyna Plas Kielce, drugie miejsce zajął M-Volley, a trzecie – Metro Warszawa I. W “trójkach” brało udział 19 drużyn – wygrał zespół z Kędzierzyna Koźla, na drugim miejscu znalazła się Akademia Tomaszowskiej Siatkówki. Trzecie miejsce zajął natomiast Plas Warszawa.

W “dwójkach” wzięło udział 28 zespołów – zwyciężyła drużyna z SP19 i KS Atak Elbląg, drugie miejsce zajęła Wifama Łódź, a trzecie – Plas Kielce 2.