Wernisaż wystawy Małgorzaty Kasprzyk

W sobotę (09 września) o godz. 17.00 w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1 odbędzie się wernisaż wystawy Małgorzaty Kasprzyk.

MAŁGORZATA KASPRZAK – urodzona w Częstochowie. Zainteresowana plastyką od wczesnych lat szkolnych. Zaczynała od rysunku a w okresie studiów (absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach) powstały jej pierwsze obrazy
malowane techniką olejną. Po kilku latach odkryła swoją największą pasję – pastele. W latach 2006 – 2008 kontynuowała naukę na studiach podyplomowych w Akademii im. Jana Długosza na Wydziale Artystycznym w Częstochowie. Od 2000r jest członkiem Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy- Gracza. Od tej pory co roku wyjeżdża na plenery malarskie i bierze czynny udział we wszystkich wystawach zbiorowych organizowanych przez CSP.
W latach 2005 – 2008 pełniła funkcję Wiceprezesa CSP. Obecnie jest członkiem Zarządu CSP. Swoje prace prezentuje również na wielu wystawach indywidualnych. Wielokrotnie ofiarowała obrazy na cele społeczne i charytatywne. W roku 2010 i 2011 uczestniczyła w Plenerach Artystycznych organizowanych przez ISD Hutę Częstochowa. W 2011 roku wzięła udział w I Plenerze Artystycznym „Śladami rodziny Reszków” organizowanym przez Gminę Kłomnice. W 2017 roku wzięła udział w I Regionalnym Plenerze Wiejsko – Miejskim organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej.
Malarskich inspiracji poszukuje w naturze, stąd tematem jej prac są pejzaże, kwiaty, martwa natura. Jej ulubione techniki to: suchy pastel i akwarela.
Nagrody i wyróżnienia:
2001 – Wyróżnienie Prezydenta Miasta Częstochowy podczas Wystawy
Jubileuszowo – Konkursowej na XX lecie CSPN, BWA Częstochowa
2004 – Wyróżnienie na Wystawie Miniatur „Małe jest piękne” CSPN,
Klub ZNP Częstochowa
2004 – Wyróżnienie na XXIII Dorocznej Wystawie CSPN, ROK Częstochowa
2006 – II nagroda na Wystawie Poplenerowej CSP, Klub ZNP Częstochowa
2006 – Wyróżnienie Prezydenta Miasta Częstochowy podczas Wystawy Jubileuszowej
na XXV lecie CSP, BWA Częstochowa.
2009 – Odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla
kultury polskiej” za całokształt pracy twórczej i społecznej.
2012 – II nagroda na XXX Dorocznej Wystawie CSP, Galeria Dobrej Sztuki Cz-wa.
2014 – Honorowa Nagroda CSP za pracę społeczną na rzecz Stowarzyszenia.