Tragiczny wypadek na A1 – służby podsumowały weekend

Fot. Radio Fiat

32 kolizje i dwa wypadki drogowe – taki bilans przedstawiła Komenda Miejska Policji w Częstochowie za miniony weekend. W tym czasie ujawniono ponad 200 wykroczeń, z czego 107 dotyczyło przekroczenia prędkości.

Z tego tytułu prawo jazdy straciło trzech kierowców. Zatrzymano również trzech kierowców bez uprawnień oraz czterech nietrzeźwych. Niestety jeden z wypadków był tragiczny w skutkach.

– Miał on miejsce w sobotę 17 września w miejscowości Łęg na nowo budowanej autostradzie A1. Kierowca Forda z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi w filar podpory wiaduktu. W wyniku zdarzenia kierowca oraz pasażer ponieśli śmierć na miejscu. W tym samym dniu w Aleksandrii doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzystki, która na skrzyżowaniu ulic nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu Dacii. W wyniku tego zdarzenia rowerzystka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskiej policji.

Miniony weekend to 54 interwencje podjęte przez częstochowskich strażaków na terenie miasta i powiatu.

– Pięć interwencji było związanych z pożarami, na szczęście niegroźnymi. 48 interwencji dotyczyło miejscowych zagrożeń, polegających m.in. na usuwaniu gniazd owadów. Był także jeden alarm fałszywy. Chcielibyśmy zaapelować, by udając się do lasu na grzyby, zwrócić uwagę na to, gdzie parkujemy samochody. Często są to drogi przeciwpożarowe, które zawsze powinny być przejezdne – poinformował st. kpt. Marcin Pudło z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli 77 telefonicznych zgłoszeń z prośbą o interwencję. Mieszkańcy dzwonili głównie w sprawie wykroczeń popełnianych na ulicach miast oraz w ich najbliższym otoczeniu.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (były to 24 zgłoszenia). W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili cztery obserwacje, wymagające interwencji. Trzy z nich zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – mówił rzecznik Artur Kucharski.

Straż Miejska zwraca uwagę i apeluje o prawidłowe parkowanie samochodów na terenie Częstochowy. W ostatnim liczba mandatów za złe parkowanie znacznie wzrosła.

BNO

Skip to content