Mistrzostwa Polski w Taekwon-Do – sukces częstochowian

Gora, Klimaszewski2

W miniony weekend (26 – 27 września) w Kłobucku odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski w Taekwon-Do ITF. Wzięło w nich udział 166 zawodników z całego kraju. – Te osoby zostały wyłonione w drodze eliminacji z 34 klubów z całej Polski. To były Mistrzostwa Polski, czyli najwyższy krajowy poziom w taekwon-do ITF, jaki może istnieć. W związku z tym zdobycie medalu na takiej imprezie jest bardzo prestiżowe i bardzo ważne dla każdego z zawodników i klubów – mówi Jacek Wąsik, trener z Częstochowskiej Akademii Taekwon-Do. – Największym sukcesem, z którego się cieszę, jest to, że w konkurencji walk aranżowanych drużyna w składzie Tomasz Góra i Kamil Klimaszewski zajęła drugie miejsce – dodaje.
Poza medalem drużynowym zawodnicy Częstochowskiej Akademii Taekwon-Do wywalczyli również indywidualnie miejsca na podium. W konkurencji układów formalnych drugie miejsce zajęła Agata Smoląg, w walkach do 50 kg na trzeciej pozycji uplasowała się Karolina Nowak. Na najniższym stopniu podium stanął także Kamil Klimaszewski, który rywalizował w konkurencji układów formalnych II Dan.
Dla Częstochowy Mistrzostwa Polski w Kłobucku zakończyły się dużym sukcesem, gdyż na czterech wystawionych zawodników Częstochowska Akademia Taekwon-Do zdobyła cztery medale.