Dziś, 6 września 2019 roku, przypada 60. rocznica jednego z najważniejszych wydarzeń dla częstochowskiego klubu żużlowego „Włókniarz”. W 1959 roku Lwy zdobyły pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski.

Dziś częstochowianie wydają się być dalecy od powtórzenia tego sukcesu, choć jak mówi prezes klubu Michał Świącik, tytuł mistrzowski jest jego marzeniem i wcale nie niemożliwym do zrealizowania.

– Powolutku warto byłoby to powtórzyć. Generalnie w Częstochowie panuje dobra atmosfera na sport. Byłoby bardzo fajnie wrócić do lat 90. kiedy w Częstochowie trzy dyscypliny sportu były na poziomie ekstraligowym. Żebyśmy razem z chłopakami z Rakowa stanowili o sile miasta w Polsce.

Do mistrzowskiego składu w 1959 roku należeli: Tadeusz Chwilczyński, Bronisław Idzikowski, Zdzisław Jałowiecki, Julian Kuciak oraz Bernard Kacperak, Stefan Kwoczała i przybysz ze Świętochłowic – Stanisław Rurarz.

FJ
fot. wlokniarz.com / ze zbiorów Marka Sobczyka

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content