Fot. Radio Fiat

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu Mariuszowi M., dotyczący seksualnego wykorzystywania 11-letniej córki i jej 13- letniej koleżanki.

W lutym bieżącego roku pedagog ze szkoły, do której uczęszczały dziewczynki zawiadomił ograny ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa. Na wniosek prokuratora, małoletnie zostały przesłuchane przez biegłego psychologa, który potwierdził zeznania dziewczynek. Więcej o tej sprawie mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie – Tomasz Ozimek:

– Na podstawie zebranych dowodów ustalono, że w okresie od 2015 do 2020 roku Mariusz M., wykorzystując nieobecność innych osób w domu, wielokrotnie doprowadził córkę do obcowania płciowego, stosując przemoc polegającą na biciu i szarpaniu za włosy. Ponadto w śledztwie stwierdzono, że w 2016 lub 2017 roku oskarżony, używając przemocy w postaci bicia, doprowadził do obcowania płciowego także koleżankę córki, która nocowała u nich w domu. Śledztwo wykazało, że Mariusz M. przez wiele lat groził córce, że zabije ją i jej matkę, jeżeli zawiadomi kogoś o popełnianych przez niego przestępstwach seksualnych. Ponadto ustalono, że oskarżony znęcał się nad córką i żoną bijąc je, kopiąc i wyzywając wulgarnymi słowami. Przesłuchany przez prokuratora Mariusz M. przyznał się częściowo do zarzucanych mu przestępstw seksualnych. Na podstawie opinii biegłych lekarzy psychiatrów stwierdzono, że sprawca w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów nie miał zniesionej zdolności rozumienia znaczenia czynów i pokierowania swoim postępowaniem, czyli był w pełni poczytalny. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myszkowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Mariuszowi M. za gwałt na osobie małoletniej w wieku poniżej 15 lat grozi karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Natomiast za groźby mające na celu wpłynięcie na świadka i przestępstwo znęcania się nad osoba najbliższą kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

AS

Skip to content