Fot. Radio Fiat

Dziury w częstochowskich drogach nie dziwią nikogo, ale w chodniku jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic tego miasta już tak. Od kilku dni w III Alei NMP nieopodal Kurii Metropolitalnej natknąć się można na zdekompletowany fragment chodnika.

Początkowo ubytek był niewielki i odpowiednio zabezpieczony. Po ostatnim weekendzie chodnik został bardziej „rozkopany”, jednak pracowników zajmujących się robotami nie było. Winną uszkodzeniu chodnika okazała się awaria sieci wodociągowej.

– Aktualnie służby przedsiębiorstwa prowadzą prace ziemne i techniczne mające na celu jak najszybsze usunięcie przyczyny samej awarii. W związku z prowadzonymi pracami, do godz. 18:00 może wystąpić przerwa w dostawie wody dla mieszkańców III Alei po stronie posesji o numerach parzystych, na długości od Placu Biegańskiego do ul. Popiełuszki – tłumaczył Paweł Gruszczyński z Wodociągów Częstochowskich.

Przerwy w dostarczaniu wody mogą się spodziewać m.in. posesje o numerach od 54 do 56, czyli Kuria Metropolitalna Archidiecezji Częstochowskiej, Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza oraz Kościół Rektoracki.

– Pragnę zapewnić mieszkańców okolicy, w której wystąpiła niedogodność, że prowadzone prace mają na celu jak najszybsze usunięcie przyczyn awarii i wznowienie dostawy wody – dodał Paweł Gruszczyński.

Prowadzone prace nie przewidują ograniczeń w ruchu drogowym. Piesi muszą jednak uważać – miejsce, w którym są prowadzone prace, nie jest trwale zabezpieczone. Zdaniem Wodociągów Częstochowskich usuwanie awarii ma potrwać kilka dni.

BNO

Skip to content