Akcja BieamBoLubię w sobotę, 5 sierpnia, jak w każdą wakacyjną sobotę, skupiła miłośników ruchu fizycznego na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. Podczas zajęć pod okiem trenera uczestnicy rozwijają swoje mięśnie oraz dowiadują się jak poprawnie rozgrzać się przed biegiem. O wydarzeniu mówi częstochowski trener BBL, Mariola Sojda:
– Akcja BiegamBoLubię odbywa się w każdą sobotę od 9.30 do 10.30. Trochę biegamy, a trochę ćwiczymy. Robimy ćwiczenia rozgrzewkowe takie jak: skipy, skoki, podskoki, ćwiczenia na płotkach, ćwiczenia rozciągające… Na każdych zajęciach co innego. Zajęcia są bezpłatne, serdecznie zapraszam.
BiegamBoLubię, to akcja, która powstała z idei, że ruch oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka, wpływa także na budowanie dobrych nawyków młodych ludzi. Nieformalne początki akcji w 2007 roku związane są ze znanymi w świecie sportu nazwiskami, jak np. Karol Radke, były czołowy zawodnik biegu na 400 metrów przez płotki oraz Paweł Januszewski, mistrz Europy w tej samej dyscyplinie. Chcieli się podzielić z młodymi swoim doświadczeniem, szczególnie, że w ostatnim czasie bieganie, to popularna forma aktywności fizycznej. Obecnie ramach akcji biegacze spotykają się już w 80 lokalizacjach w Polsce.

KN