Brawura i brak doświadczenia powodem wypadku


Trzy osoby trafiły do szpitala po wczorajszym wypadku, do którego doszło w miejscowości Kletnia. Sprawca kolizji w powiecie radomszczańskim posiadał prawo jazdy zaledwie od kilku miesięcy.

Zimą warunki na drogach są trudne, a każdy manewr powinien być wykonywany z dużą rozwagą. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt mogą być bardzo niebezpieczne, a przykładem braku ostrożności jest wypadek, do którego doszło wczoraj przed godz. 15 na Drodze Krajowej nr 91 w gminie Gomunice w powiecie radomszczańskim. Więcej o wypadku mówi podinspektor Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

– Dwudziestoletni mieszkaniec województwa śląskiego kierujący Fiatem Seicento, jadąc z 17-letnią pasażerką w kierunku Gomunic, rozpoczął manewr wyprzedzania kilku pojazdów jednocześnie. Doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem Opel Zafira, kierowanym przez 49-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego. Wszyscy uczestnicy wypadku odnieśli obrażenia. Najpoważniejszych doznał 20-letni mężczyzna. Kierowcy byli trzeźwi. Przez kilka godzin droga była zablokowana, a ruchem kierowali policjanci. Postępowanie w tej sprawie prowadzą radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o wzmożoną ostrożność podczas poruszania się po drogach. Na jezdniach jest ślisko, przez co droga hamowania jest wydłużona. Łatwiej wpaść w poślizg i stracić panowanie nad pojazdem.

ABK