W piątkowe popołudnie 12 stycznia piłkarze Rakowa rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2023/2024. Przed pierwszym treningiem z dziennikarzami spotkali się trener Dawid Szwarga oraz Zoran Arsenić.

Trener Rakowa Dawid Szwarga mówił między innymi o tym, jak będą wyglądały przygotowania do rundy wiosennej:

– Cieszymy się, że możemy wrócić do treningów. Wszyscy wypoczęci, uśmiechnięci, gotowi do ciężkiej pracy, która przed nami. Rozpoczynamy pierwszy okres przygotowawczy na obiektach Rakowa-Częstochowa. Dzisiaj zaczynamy pierwszym treningiem, jutro badania motoryczne, niedziela dniem wolnym, a następnie od poniedziałku do piątku wytężona praca na naszych obiektach, włącznie z dwoma jednostkami treningowymi zarówno w poniedziałek, w środę, jak i w czwartek. W sobotę wylot do Turcji. Tam rozegramy 4 mecze kontrolne z dobrymi rywalami. Cieszymy się, że będziemy mogli zmierzyć się zespołami, które również występowały w europejskich pucharach. Przed wyjazdem do Turcji, tutaj jeszcze w piątek, rozegramy grę wewnętrzną, gdzie każdy z zawodników będzie mógł pokazać, w jakiej jest dyspozycji. Od momentu, kiedy dostaniemy się do Turcji, kiedy rozpoczniemy treningi w Turcji, już praca wytężona nad jedenastką. Rywalizacja, obejściowy skład i ciągła praca nad zachowaniami naszej drużyny w każdej fazie gry.

Kapitan Rakowa Zoran Arsenić ocenił swoje możliwości po nieobecności spowodowanej urazem:

– Jak zawsze, mieliśmy trochę wolnego, odpoczęliśmy. Teraz jesteśmy wypoczęci, gotowi. Przyszliśmy tutaj z dobrym nastawieniem i idziemy walczyć o wszystkie możliwe trofea, które możemy zdobyć, tak jak zawsze robiliśmy i tyle. Bardzo tęskniłem i nie mogę się doczekać, że wrócę na boisko. Jeszcze jestem w takiej fazie, gdzie jest nie do końca wiadomo, ale mam nadzieję, że idziemy w dobrym kierunku i że szybko wrócę i pomogę drużynie.

Pierwszą kolejkę rundy rewanżowej zaplanowano na 10-11 lutego. Na inaugurację piłkarskiej wiosny Raków na wyjeździe zagra z Wartą Poznań.

Pierwszym sparingowym rywalem będzie słoweńska NŠ Mura, szósta drużyna tamtejszej ekstraklasy. Kolejny przeciwnik to Łudogorec Razgrad, aktualny wicelider bułgarskiej ekstraklasy i uczestnik Ligi Konferencji Europy. W kolejnym spotkaniu czerwono-niebiescy zmierzą się z NK Maribor, czwartym zespołem słoweńskiej ekstraklasy. Na zakończenie zgrupowania w Belek Raków zagra z wiceliderem ukraińskiej ekstraklasy i uczestnikiem Ligi Konferencji Europy, SK Dnipro-1.

 

Skip to content