Częstochowianie włączyli się w akcję sprzątania brzegów Warty

VII Sprzątanie Brzegów Warty od źródeł do ujścia fot. Radio Fiat

Częstochowianie włączyli się w ogólnopolską akcję oczyszczania środowiska wodnego na całej długości rzeki Warty. W sobotnie przedpołudnie 23 kwietnia wszyscy chętni mogli stawić się przy węźle na trasie DK-1, niedaleko pomnika Chrystusa Króla Narodów. Na miejscu organizatorzy rozdawali ekwipunek potrzebny do sprzątania. 

O udziale w wydarzeniu opowiedziała Monika Pieniążek, która na oczyszczanie Warty przybyła wraz z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza:

-Przyłączyliśmy się do tej akcji, ponieważ takie akcje nie są nam obce. Dwukrotnie organizowaliśmy także sprzątanie Wyczerp.

Uczestnicy przedsięwzięcia ruszali małymi grupami wzdłuż brzegów:

-Dostaliśmy taki teren od mostu do mostu. Ruszamy przy pomniku i idziemy w stronę Tesco. Mamy nadzieję, że dokładnie go wysprzątamy tak, żeby w przyszłym roku jak przyjdziemy, nie było co robić. Żeby pokazać wszystkim, że się da, że może być czysto i dać przykład, że warto mieszkać w czystym otoczeniu.

Wśród entuzjastycznie nastawionych sprzątających był m. in. pan Konrad:

-Ja jestem mieszkańcem Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza na Wyczerpach. Ta akcja to takie małe “coś” dla planety. Szkło, plastik – wszystko do wora.

W VII edycję Sprzątania Brzegów Warty od źródeł do ujścia, organizowaną przez fundację Ratuj Ryby, włączyło się ponad 50 sztabów z całej Polski. Częstochowską odsłonę akcji przygotowały m. in. Grupa Elanex i Fundacja Rething.

JS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content