Dziś (poniedziałek 15 stycznia) w zajezdni tramwajowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie podpisano umowę pomiędzy MPK a firmą PESA z Bydgoszczy.

Umowa dotyczy zakupu 10 nowych składów i jest częścią projektu o wartości w sumie ponad 200 mln zł, którego celem jest unowocześnienie taboru i przebudowa starej linii tramwajowej od Północy do Rakowa. Większość tej kwoty, 144 mln zł, będzie pochodziła z dotacji z Unii Europejskiej.

Nowe tramwaje będą podobne do tych, które już jeżdżą w Państwa mieście. Będą wzbogacone o biletomaty, dodatkowe monitory do wyświetlania reklam, będzie niewielka modyfikacja kabiny motorniczego oraz mnóstwo systemów informatycznych wspierających zarówno motorniczego, pasażerów jak i obsługę tramwajów – mówi Robert Szot, Dyrektor Marketingu Rynku Lekkich Pojazdów Szynowych firmy PESA.

Nowe tramwaje mają trafić do Częstochowy w terminie od maja do października 2019 roku. Podpisana umowa na 10 nowych tramwajów opiewa na kwotę 73,5 mln zł netto.

Jak mówi Mariusz Sikora, prezes MPK, w najbliższych tygodniach powinna zostać podpisana również umowa w sprawie modernizacji torowiska tramwajowego.

Codziennie na częstochowskie torowiska wyjeżdża 17 składów tramwajowych, z czego siedem jest obecnie obsługiwanych nowoczesnym taborem.

Paweł Kmiecik

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content