20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji odwiedziliśmy częstochowskie Multicentrum „Zodiak”, które specjalnie w tym dniu zorganizowało warsztaty edukacyjne dla sześciolatków.

Warsztaty nosiły nazwę „Mądra sowa”. O tym co robiły dzieci i czego mogły się dowiedzieć podczas zajęć mówi Justyna Cocyk z Multicentrum „Zodiak”:

Są to warsztaty typowo przyrodnicze i składają się z dwóch części. Pierwszą część tworzą warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonują z papieru piękne sowy. Drugą tworzą warsztaty naukowo-techniczne. Spróbujemy pokazać dzieciom, jakie sowy mogą spotkać w Polsce, gdzie ich szukać. Powiemy też jak odróżnić sowy od innych ptaków. Na koniec warsztatów miła niespodzianka – nasze konstrukcyjne klocki, z których powstaje model sowy.

W warsztatach uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym z placówki Szkoły Podstawowej św. Jana de La Salle w Częstochowie, które opowiedziały o tym, co najbardziej lubią w byciu przedszkolakiem:

POSŁUCHAJ SONDY

Praca w przedszkolu może nieść ze sobą dużo korzyści. Takie dostrzega nauczycielka przedszkola i klas 1-3, Małgorzata Kołodziejska:

Przede wszystkim są to korzyści emocjonalne. Świat się zmienia i dzieci są aktualnie nastawione na rzeczy bardzo nowoczesne i tempo przepływu informacji jet zupełnie inne u nich, niż u nas. Dla mnie korzyścią jest praca z dziećmi, podczas której dostrzegam i jestem w stanie pokazać rodzicom w jakim momencie należy powiedzieć “stop” grom, czy telewizji. Jest do dla mnie także korzyść prywatna – chcę wiedzieć i przekazać to swoim dzieciom, czy kiedyś wnuczętom, co trzeba zrobić żeby dziecko rozwijało się prawidłowo i było szczęśliwe.

Inicjatywa święta najmłodszych wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Później Dzień Przedszkolaka został ustanowiony uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013 roku. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma nawet swój hymn, który zna większość wychowanków.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content